Кошик
5 відгуків
Реєстрація торговельної марки, винаходу, промислового зразка від патентного бюро "Алгоритм"
+380 (66) 375-55-88

Передача прав на Технічні умови

  • Послуга

від 1 000 грн

+380 (66) 375-55-88
повернення товару протягом 14 днів за домовленістю
Передача прав на Технічні умови
Передача прав на Технічні умовиПослуга
від 1 000 грн
+380 (66) 375-55-88

Опис

Згідно Закону України «Про стандартизацію» Технічні умови (ТУ) - нормативний документ, що встановлює технічні вимоги, яким повинна відповідати продукція, процес або послуга, і визначає процедури, за допомогою яких може бути встановлено, чи дотримані ці вимоги.

Підприємству, яке випускає чи планує випускати свою продукцію, необхідно мати Технічні умови, які регламентують її виробництво.

Отримати ТУ можна кількома способами:

1)    послатися на державний або галузевий стандарт;

2)    розробити свої ТУ;

3)    придбати готові ТУ.

 Останній спосіб стає все більш популярним, адже він значно прискорює, а в деяких випадках і здешевлює трудомісткий процес зі створення Технічних умов.

Майнові права на Технічні умови належать фізичним особам або підприємствам, за кошти яких вони створені або яким вони були передані в установленому законом порядку. Тому при покупці готових ТУ слід упевнитися, що продавцем виступає їх реальний власник. Також варто звернути увагу на термін дії та наявність повідомлень про зміну ТУ, які були зареєстровані на момент покупки документа.

Придбати у Технічніумови можна на певний час або назавжди, шляхом укладення таких договорів:

  • ліцензійного договору на використання ТУ;
  • договору про передачу виключних майнових прав на ТУ.

Ці договори обов'язково повинні бути складені у письмовій формі, тому що інакше вони є нікчемними (ч. 2 ст. 1107 ЦКУ).

Складання таких договорів має ряд тонкощів, які треба виконати. Дуже важливо правильно сформулювати і прописати обсяг переданих прав. Перехід права інтелектуальної власності та перехід права власності на річ (в даному випадку — на технічні умови) не залежать один від одного, і відчуження ТУ (їх копії) не свідчить про відчуження майнових прав на об'єкт інтелектуальної власності.

Передаватися можуть виняткові права (передаються лише одній особі, при цьому воно має право дозволяти або забороняти використання твору (ТУ) іншим особам) або невиключні (особі передаються права на використання ТУ певним способом і у встановлених межах, при цьому за передавальним особою зберігається право на використання ТУ і на передачу невиключного права на їх використання іншим особам).

Таким чином передача прав на ТУ – складна процедура, яка має ряд нюансів. Для того, щоб бути впевненим в тому, що ви купуєте або відчужувати і в якому обсязі, слід звернутися до фахівців.

Юристи патентного бюро «Алгоритм» допоможуть Вам в оформленні та супроводі таких договорів, а також внесуть відповідні зміни в Базу даних (Реєстр) Технічних умов України!

 

Інформація для замовлення

  • Ціна: від 1 000 грн

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner