Скільки коштує реєстрація торгової марки?
Це найчастіший питання, що задається заявниками при реєстрації торговельної марки. Різні суми гонорарів патентних повірених, а також широкий перелік зборів, які сплачуються в патентне Відомство, не дають чіткого розуміння про кількість коштів, які необхідно витратити заявнику для отримання Свідоцтва на знак для товарів і послуг. Часто збільшення суми у процесі реєстрації або приховані платежі стають неприємним сюрпризом для майбутніх власників торгових марок.
Зазвичай вартість реєстрації торгової марки складається з двох видів платежів — гонорар патентного повіреного за виконану роботу і збори, сплачені в патентне Відомство України (далі — Укрпатент). Розмір гонорару встановлюється патентним повіреним самостійно і може змінюватись, а ось суми зборів затверджені Постановою КМУ № 1716 від 23.12.2004 р. і залежать від їх виду.
Щоб зрозуміти, у скільки ж обійдеться реєстрації торгової марки, розглянемо чинники, що впливають на суму зборів.
1. Кількість класів товарів і послуг, щодо яких реєструється торгова марка.
Всього, відповідно до Міжнародного класифікатора товарів та послуг (МКТП), існує 45 класів. З них 34 класу — товари і 11 класів — послуги.
Збір за реєстрацію в одному класі становить 1000 грн.
Збір за публікацію про видачу Свідоцтва в одному класі — 150 грн.
Розглянемо приклад: для підприємства, яке займається пошиттям та ремонтом одягу, знак бажано реєструвати в двох класах: в 25-му, до якого належить такий товар, як одяг і в 40-му, де міститися послуги, пов'язані з пошиттям одягу.
2. Колір торгової марки.
Зазначення кольору торгової марки збільшує суму зборів на 500 грн. Проте, реєстрація знака в чорно-білому варіанті дозволяє не тільки заощадити кошти, але і збільшує обсяг прав, оскільки власник може використовувати свій знак у будь-якому колірному рішенні.
3. Попередній пошук торгової марки на тотожність і схожість з раніше зареєстрованими чи поданими на реєстрацію знаками.
Вартість пошуку словесної або образотворчої торговельної марки в одному класі становить 720 грн. За кожен наступний клас необхідно доплатити 144 грн.
Пошук комбінованого знака (словесної і зображувальної частини) в одному класі складе 1440 грн. і 288 грн. за кожен наступний клас.
Проведення даного пошуку не є обов'язковим, однак його результати можуть допомогти уникнути можливої відмови у реєстрації, а також не допустити витрат, пов'язаних з оскарженням тотожних або схожих знаків на етапі кваліфікаційної експертизи.
4. Кількість власників торгової марки.
При реєстрації торговельної марки у якої планується кілька власників, збір за подачу заявки збільшується на 30%.
Рассмотрим пример: на регистрацию знака в двух классах заявку подали три заявителя, соответственно сумма сборов составит 2600 грн.(основной сбор за два класса — 2000 грн. плюс 30% за группу заявителей).
5. Срок регистрации.
Стандартная процедура регистрации длится 12-16 месяцев. Однако получить Свидетельство на знак для товаров и услуг можно гораздо быстрее, например за 8 месяцев или за 4 месяца. Стоимость ускорения составляет от 2170 грн. и 4018 грн. соответственно.
6. Место регистрации заявителя.
После получения положительного решения о регистрации торговой марки заявитель должен оплатить государственную пошлину за выдачу Свидетельства на знак для товаров и услуг. Для резидента - юридического или физического лица, которое постоянно проживает (находится) в Украине, размер пошлины составляет 85 грн. Лица, проживающие или находящиеся за пределами Украины (нерезиденты), должны будут оплатить пошлину в размере 200 дол. США.
Враховуючи вищеперелічені фактори, мінімальна сума зборів за реєстрацію чорно-білого знака в одному класі за стандартною процедурою без проведення пошуку обійдеться заявнику-резиденту у 1235 грн.
З більш детальною інформацією про розміри нашого гонорару, зборів і мита, можна ознайомитися у розділі Прайс-листи, перейшовши за посиланням algoritm.ua/price_lists.html